Eski Başkanlar

HASAN TURAN

Giresun Federasyonu Onursal Başkanı

15 Mayıs 1967’de Giresun’da doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Melahat’tır.

Reklam ve organizasyoncu; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Beykent Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümünde Sivil Toplum alanında, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü İşletme bölümünde Liderliğin Siyaset Bilimindeki Uygulaması alanında yüksek lisansını yaptı.

Reklam ve organizasyon üzerine ticari faaliyetlerde bulundu. İBB Meclis Üyeliği ve Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü. KİT Komisyonu Üyesi’dir. Orta düzeyde İngilizce bilen Turan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

HALİL KÜTÜK

Giresun Federasyonu Kurucu Başkanı

1958 yılında Giresun, Yağlıdere Ümütbükü Köyü’nde doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Ülker A.Ş.’de Genel Yönetim Sekreterliği yapan Halil Kütük, 1987 yılından beri de Kar Şirketler Topluluğu’nda yönetici olarak çalışıyor.

Yağlıdereliler Derneği (1990), Giresun Dernekleri Birliği (2004), Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (2009)’nun kurucu başkanlığını yaptı. KASTOB, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nin ilk kurucularındandır ve halen Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu ile Tüm Bürokrat ve İşadamları Derneği, Heybeliada İlm-i Musiki Derneği ve İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı’nda yönetim kurulu üyesiddir. Bir dönem Eyüp Belediyesi’nde Meclis Üyeliği de yapan Halil Kütük, evli ve 3 çocuk babasıdır.